KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11686041
nr 1168 6041
Hilding Bååth
(1900-1980), Sverige
Blandteknik, Komposition med blomster och blad. Signerad signerad H Bååth. 44x37 cm
Hilding Bååth, svensk bildkonstnär född 1900, död 1980.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 mars 2018
kl 19:16:29
11/3 07:38:48
Hilding Bååth
Läs mer om Hilding Bååth
Hilding Bååth
Läs mer om Hilding Bååth
nr 1168 6041
Hilding Bååth
(1900-1980), Sverige
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
måndag 12 mars 2018 |
11/3 07:38:48 | 1 | Vinnande bud |
Hilding Bååth
Hilding Bååth, svensk bildkonstnär född 1900, död 1980.Läs mer om Hilding Bååth